Терапевтичне відділення

-A A +A

Вас вітає колектив терапевтичного відділення    ДЗ «Республіканської клінічної лікарні МОЗ України». Відділення терапії-одне з найстаріших в лікарні, працює з моменту заснування медичного закладу. Розташоване на другому поверсі історичної будівлі та розраховане на 40 ліжок. Палати одно- двух-, трьох-, чотирьохмісні. У всіх палатах для хворих  є холодильники. Відділення має хол з м’якими меблями, просторі коридори, балкон, їдальню, які відтворюють комфортне перебування під час лікування. 
 
Штат відділення укомплектований кваліфікованими фахівцями, що атестовані по спеціальності «терапія», володіють всіма необхідними знаннями та навичками для  встановлення точного діагнозу і вибору найбільш ефективного способу лікування в найкоротші терміни. 
 
Фахівці відділення застосовують методи діагностики і лікування, які  гармонійно поєднують в собі використання сучасного обладнання та технологій з дбайливим ставленням до індивідуальних особливостей кожного пацієнта. 
 
Терапевтичне відділення є базою для навчання студентів, інтернів, клінічних ординаторів, аспірантів кафедри внутрішньої медицини №3 НМУ ім.О.О.Богомольця.
 
Телефон: +38(044) 486    
Режим роботи: з понеділка по п'ятницю, 8:30-16:12.
 
В умовах терапевтичного відділення проводиться діагностика та лікування різноманітних патологій, включаючи:
 • захворювання органів дихання (бронхіт, бронхіальна астма, пневмонія різноманітної 
 • локалізації і складності, хронічні обструктивні захворювання легень, плеврити і т.д.)
 • ревматичні захворювання  (ревматоїдний артрит, псоріатичний артрит, подагра, гостра ревматична лихоманка, остеоартроз, хвороба Бєхтєрєва, системні захворюванння сполучної тканини, склеродермія, системний червоний вовчак, дерматоміозит та інші )
 • захворювання органів травлення (гастроезофагеальна рефлюксна хвороба, функціональні порушення стравоходу, шлунка, виразкова хвороба шлунка та дваннадцятипалої кишки, панкреатит; захворювання печінки та жовчовивідних шляхів; хронічні гепатити, запальні захворювання кишківника та інші)
 • захворювання ендокринної системи (цукровий діабет І і II типу та його ускладнення: нефропатія, синдром діабетичної стопи; захворювання щитовидної залози та інші)
 • захворювання серцево-судинної системи ( ішемічна хвороба серця, стенокардія напруги, гіпертонічна хвороба, серцева недостатність різноманітної етіології, міокардити, кардіоміопатії, вегето-судинна дистонія та інш.)
 • захворювання  сечо-вивідних шляхів ( пієлонефрит, гломерулонефрит, цистит та інші) 
 • гематологічні захворювання (залізодефіцитна анемія, вітамін В12 – дефіцитна анемія, фолієво- дефіцитна анемія, інші аліментарні анемії)
 • В тому числі:  інтоксикації різноманітного ґенезу; алергічні реакції; проводиться диференціальна  діагностика захворювань, обстеження за програмою: «онкопошук» , «анемія неуточненої  етіології», «лихоманка неуточненої етіології» з відповідним подальшим лікуванням.
При необхідності, в лікувальний процес, залучаються вузькопрофільні спеціалісти стаціонару ( невропатолог, гематолог, інфекціоніст,уролог,ревматолог, дерматолог,ендокринолог, хірург, гінеколог та інші), а також запрошуються спеціалісти з провідних профільних медичних установ для надання консультативної допомоги, таких як: Національний інститут ендокринології та обміну речовин ім. В.П. Комісаренка НАМН України, Національний інститут нейрохірургії ім. А.П. Ромоданова НАМН України, Інститут серця МОЗ України, Національний інститут фтизіатрії і пульмонології ім.Ф.Г.Яновського НАМН України та інші.
 
Для уточнення діагнозу проводиться необхідне обстеження з використанням усіх можливостей клініко-діагностичних підрозділів стаціонару: електрокардіографія; електроенцефалографія; реоенцефалографія ехокардіографія; доплерографія судин; добове моніторування ЕКГ; добове моніторування АТ; тредміл-тест; спірометрія/функція зовнішнього дихання; УЗ-діагностика органів грудної та черевної порожнин; УЗ-діагностика органів малого тазу (жіночих та чоловічих сечостатевих органів); УЗ-діагностика судин та суглобів; рентгенографія органів грудної та черевної порожнин; ФЕГДС; колоноскопія; ректороманоскопія; лабораторна діагностика (гематологічні, біохімічні показники, електролітний склад крові, ліпідограма, група крові, Rh-фактор).
 
Пацієнти мають можливість не тільки проходити комплексну діагностику та лікування в терапевтичному відділенні, але і перебувати в перед- та післяопераційному періодах, коли оперативні втручання виконуються в хірургічному відділенні.
 
Всі пацієнти, які перебувають на стаціонарному лікуванні відвідують фізіотерапевтичне відділення, в якому є можливість отримання процедур відповідно нозології захворювання, показанням лікуючого лікаря та лікаря фізіотерапевтичного відділення: діадинамотерапія, електрофорез;  гальванізація, дарсонвалізація, УВЧ, СВЧ; світлотерапія: солюкс, магнітотерапія; бальнеотерапія; масаж; ЛФК.
 
За потреби проводиться: небулайзерна терапія; плевральні пункції та пункції черевної порожнини; оксигенотерапія;
 
Досвідчений, відданий своїй справі колектив лікарів постійно підвищує якість лікувально-діагностичного процесу, приймаючи участь в науково-практичних семінарах та конференціях, як вітчизняних так і міжнародних, систематично проходять цикли удосконалення лікарів. 
 
Лікування та обстеження хворих у відділенні проводиться згідно протоколів надання медичної допомоги за спеціальністю  "Пульмонологiя" ( наказ МОЗ №128 від 19.03.2007 р.), за спеціальністю «Кардіологія» (наказ МОЗ №436 від 03.07.2006 р.), за спеціальністю  "Нефрологія" (наказ МОЗ №593 від 22.12.2004 р.), за спеціальністю "Ревматологія" (наказ МОЗ №676 від 03.07.2006 р.), за спеціальністю "Гастроентерологія" (наказ МОЗ №271 від 13.06.2005 р.), за спеціальністю "Алергологія" (наказ МОЗ №432 від 03.07.2006р.), за спеціальністю "Ендокринологія" (наказ МОЗ №574 від 05.08.2009 р.), за спеціальністю "Гематологія" (наказ МОЗ №647 від 30.06.2010 р.).
 
Основний принцип роботи нашого відділення – індивідуальний підхід до кожного пацієнта.
Ми добре розуміємо, наскільки безцінним для кожного є здоров´я!
 
Тому робота персоналу відділення направлена на забезпечення Вашого повного фізичного та психологічного комфорту під час лікування. Ми готові відповісти на усі Ваші питання і створюємо умови для якнайшвидшого одужання, в чому нам завжди допомагають наші турботливі, уважні, досвідчені медсестри та старанний молодший медперсонал, котрий забезпечує чистоту та комфорт у відділенні.
 
Для прийняття рішення щодо планової госпіталізації у відділення, необхідно попередньо проконсультуватися у спеціаліста відділення.
 
У відділенні працюють:
 
 
Козленко Валентина Павлівна – завідуюча відділення, лікар-терапевт вищої категорії.
Медичний стаж – 46 років.
 
 
Чернишева Ірина Михайлівна – лікар-терапевт II категорії. 
Клінічна ординатура за спеціалізацією «Внутрішні хвороби» на кафедрі внутрішньої медицини №3 НМУ ім.О.О.Богомольця на базі ДЗ «РКЛ МОЗ України». 
Медичний стаж – 10 років.
 
 
Слободяник Марина Петрівна – лікар-терапевт, лікар функціональної діагностики.
Клінічна ординатура за спеціалізацією «Загальна практика-сімейна медицина» на кафедрі внутрішньої медицини №3 НМУ ім.О.О.Богомольця на базі ДЗ «РКЛ МОЗ України». 
Медичний стаж – 6 років. 
 
Також у відділенні працюють співробітники кафедри внутрішньої медицини №3 Національного медичного університету ім.О.О.Богомольця:
 • Барабанчик Олена Володимирівна – аспірант кафедри.Медичний стаж – 6 років
 • Шило Анна Володимирівна – кандидат медичник наук, асистент кафедри

Всіх хворих, які обстежуються і лікуються у відділенні консультують:

 • Свінціцький Анатолій Станіславович – доктор медичних наук, професор.
 • Горголь Володимир Андрійович -  доцент, кандидат медичних наук.
 • Козак Наталія Петрівна – доцент, кандидат медичних наук.